خانه » سوالات متداول روسیه

سوالات متداول روسیه

پاسخ به سوالات متداول مهاجرت به روسیه

سوالات خود را در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی، تجاری، ثبت شرکت، اقامت دائم و… از ما بپرسید.

پذیرش در دانشگاه های روسیه به مراتب بسیار ساده تر از سایر کشور هایی که است که شرط داشتن مدرک زبان یا ماندن در نوبت های طولانی سفارتی را دارند، روسیه از این قاعده مستثنی است و شما می توانید به راحتی در روسیه شروع به تحصیل کنید.

شما می توانید بدون داشتن مدرک زبان هم ثبت نام کنید، اما در ابتدای سال اول باید دوره ای به اسم دوره پادفک را بگذرانید که به طور میانگین 9 ماه طول می کشد.

این دوره شامل آموزش زبان روسی و یک سری دروس پایه از رشته ی دانشگاهی شما می باشد. شما با گذرندان این دوره آمادگی کامل را برای ورود به رشته ی مورد نظرتان را کسب می کنید.

بله، در برخی رشته ها تدریس به زبان انگلیسی (حدود 20رشته) ارائه می گردد. در این زمینه،دانشجو به نمرات آزمون های بین المللی زبان  به عنوان مثال، IELTST،TOEFl  و  غیره نیازی ندارد، بلکه با مصاحبه سطح و مهارت های زبانی خود را اثبات می کند.

شهریه دانشگاه‌های روسیه، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و حتی آسیایی بسیار پایین تر است.بنابراین برای افرادی که محدودیت در پرداخت هزینه دانشگاه دارند، روسیه جزو بهترین گزینه ها به حساب می‌آید.

هر دانشجو به طور معمول حدود 200 تا 300  دلار در ماه هزینه خورد و خوراک، اسکان در خوابگاه، رفت و آمد را دارد که با توجه به دور یا نزدیک بودن دانشگاه، تهیه غذا توسط دانشجو و ... این عدد متفاوت می شود.

دانشجویان مشغول به تحصیل در روسیه، امکان بردن همراه را با خود حین تحصیل دارند. همراه این افراد می‌تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در مواقعی والدین نیز باشند.

هر دانشگاه ملزم به بیمه کردن دانشجوی خود هست که خوب نسبتاً هم هزینه پایین تری پرداخت می شود.

از آن‌ جا که مبنای آموزش عالی در روسیه بر این است که هر شخصی در هر سنی از حق آموزش عالی برخوردار است، سقف سنی برای ورود به دانشگاه‌ های روسیه وجود ندارد و برخلاف خیلی از کشورهای دیگر شما برای روسیه با مشگل گپ تحصیلی مواجه نمی شوید.

بله، هر ساله در هفته ی اول اسفند ماه، لیست دانشگاه های روسیه که از سمت  وزارت های بهداشت و علوم مورد تائید هستند اعلام می شود.

error: متاسفانه نمی‌توانید این متن را انتخاب کنید.