خانه » سوالات متداول آلمان

سوالات متداول آلمان

پاسخ به سوالات متداول مهاجرت به آلمان

سوالات خود را در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی، تجاری، ثبت شرکت، اقامت دائم و… از ما بپرسید.

یک دانشجو در آلمان هفته ای 20 ساعت اجازه کار پاره وقت دارد. دستمزد کار پاره وقت می تواند از 9- 19 یورور برای هر ساعت متغیر باشد که تا حدود زیادی هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

دستیار پژوهشی، دستیار اداری، معلم زبان، پیشخدمتی و فروشندگی، پرستاری و نگهداری از کودکان و...کارهای دانشجویی هستند که به راحتی می توان به صورت نیمه وقت به آن ها مشغول شد.

در آلمان دو نوع بیمه وجود دارد، بیمه خصوصی و بیمه ی دولتی وشما به عنوان دانشجوی مقیم این کشورموظف هستید خود را بیمه کنید.

صورتی که شما   دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشید و سن شما زیر 30 سال باشد می توانید برای بیمه دولتی اقدام کنید.

بله، درصورتی که شما موفق به کسب ویزای تحصیلی شوید، فرزندان زیر 18 سال  شما نیز می  توانند ویزا دریافت کنند. همچنین همسر شما می تواند ویزا به علاوه ی مجوز کار تمام وقت دریافت کند.

بله اما باید دقت داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در دوره ی کارشناسی در آلمان، فقط در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است.

دانشجویانی که برای ورود به مستقیم به کالج، واجد شرایط نیستند، الزماً باید دوره ی کالج را بگذرانند. به عنوان مثال، دوره ی دیپلم در آلمان 13 سال و در ایران 12 سال است، پس متقاضیان ایرانی باید دوره ی یکساله ی کالج را قبل از شروع دانشگاه شرکت کنند.

بورسیه بیشتر در دوره ی دکترا اعطاء می شود و شما برای دریافت بورسیه باید مدرک زبان با نمره ی بالا، رزومه تحقیقاتی و مقالات علمی مورد توجه ارائه دهید.

بعد از فارغ التحصیلی شما به مدت  18  ماه فرصت دارید تا شغلی درآلمان پیدا کنید. سپس بعد از گذشت حدود 3 سال اگر مالیات های خود را پرداخت کرده باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید.

چون دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی برگزار نمی کنند واز ظرفی پیش شرط ورود به مقطع ارشد، مدرک کارشناسی می باشد، تغییررشته در این مقطع کار دشواری است.

error: متاسفانه نمی‌توانید این متن را انتخاب کنید.