خانه » سوالات متداول فنلاند

سوالات متداول فنلاند

پاسخ به سوالات متداول مهاجرت به فنلاند

سوالات خود را در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی، تجاری، ثبت شرکت، اقامت دائم و… از ما بپرسید.

 به طور کلی خیر، اما در صورتی که به زبان فنلاندی تحصیل کنید، در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانید در تعدادی از دانشگاه ها به صورت تقریبا رایگان مشغول به تحصیل شوید.

بله. دانشگاه های زیادی مثل تورکو، تامپره، هلینسکی و اولو برای دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه های خوبی در نظر می گیرند.

 همسر و فرزند زیر 18 سال  متقاضی می توانند همراه با وی ویزا دریافت کنند و تقریباً همزمان با هم وارد خاک فنلاند شوند. ضمناً به همراه ویزای کار تمام وقت داده می شود و فرزند ایشان نیز می تواند به طور رایگان در مدارس فنلاند مشغول به تحصیل شود.

بله. دانشجویان 20_25 ساعت در هفته اجازه کار دارند. درآمد حاصل از این شغل تا حد زیادی هزینه های زندگی دانشجویان را پوشش می دهد.

به طور معمول شرایط سنی برای تحصیل در کارشناسی حداکثر 24 سال و برای کارشناسی ارشد حداکثر 27 سال می باشد . اما بعضی از دانشگاه ها، گپ تحصیلی را آنچنان ملاک قرار نمی دهند.

بله. برای ورود به دانشگاه های دولتی باید آزمون ورودی بدهید. مواد آزمون بسته به  رشته ی مورد نظر شما می تواند متفاوت باشد اما ریاضی، فیزیک و شیمی معمولاً جزء مواد اکثر آزمون ها هستند.

  • اصل و ترجمه ی مدارک مقاطع تحصیلی قبلی و ریز نمرات آن ها
  • مدرک زبان
  • انگیزه نامه
  • قبولی در آزمون ورودی برای دانشگاه های دولتی

خدمات بهداشتی و درمانی در فنلاند توسط مقامات محلی اداره می شود و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

دانشجو می تواند بعد از تحصیل، با اخذ مجوز کاریابی تا مدت 1 سال در خاک فنلاند به جستجوی کار بپردازد.

پزشکی درفنلاند 6 سال طول می کشد که برای ورود به این رشته، علاوه بر داشتن معدل بالا، رزومه عالی و سطح زبان خوب، باید دوره ی پری مدیکال را بگذرانید و در آزمون ورودی پذیرفته شوید.

زمستان های سرد وطولانی و یخ زدگی های مکرر از معایب زندگی در فنلاند می باشد. اما سطح بالای کیفیت زندگی از نظر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در این کشور، این عیب را از دید بسیاری از افراد پوشانده است.

error: متاسفانه نمی‌توانید این متن را انتخاب کنید.