خانه » سوالات متداول کانادا

سوالات متداول کانادا

پاسخ به سوالات متداول مهاجرت به کانادا

سوالات خود را در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی، تجاری، ثبت شرکت، اقامت دائم و… از ما بپرسید.

خیر ، تحصیل در کانادا فقط برای شهروندان این کشور رایگان است و متقاضیان بین المللی باید هزینه ی تحصیل خود را پرداخت کنند.

این موضوع بسته به درخواست دانشگاه مورد نظر شما متغیر است. اما معمولاً، دانشگاه های معتبر کانادا مدرک آیلتس با نمره ی 7-6.5 به بالا و یا نمره ی تافل معادل با آن را تائید می کنند.

بله. دانشگاه های معتبری در کانادا هستند که زبان اصلی آنها فرانسوی است. برای تحصیل در این دانشگاه ها، باید با مدرکی مانند DELF ,TEF,TELG/DILF/DALF/TCF ، تسلط خود به زبان فرانسوی را اثبات کنید.

 هدف اصلی کالج ها، آماده سازی فرد برای ورود به بازار کار و تأکید اصلی آن ها بر روی دروس عملی و حرفه ای است تا دروس نظری. همچنین طول دوره ها نسبت به دانشگاه کمتر و هزینه ی آن ها به مراتب پایین تر است.

خیر. رشته های قابل تحصیل در کالج، دامنه ی محدود تری نسبت به دانشگاه ها دارند و بیشتر شامل رشته های عملی، کاربردی و فنی حرفه ای می باشند.

بله. برای ورود به کالج های مختلف نیاز به مدرک آیلتس با نمره ی 5.5 یا 6 یا 6.5 و یا بالاتر ، بسته به درخواست کالج مورد نظر خود دارید. اما جالب است بدانید اکثر کالج ها حتی بدون مدرک زبان نیز، به شما پذیرش مشروط اعطاء می کنند. به این صورت که ابتدا وارد دوره ی زبانی می شوید که خود کالج آن را ترتیب داده است، سپس با کسب نمره ی مطلوب می توانید وارد دوره ی اصلی کالج شوید.

دانشجویان اجازه ی هفته ای 20 ساعت کار در حین تحصیل  دارند واز این طریق می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

بعد از پایان تحصیل، تا سقف 3 سال اجازه خواهید داشت به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید. سپس در صورتی که از زمان حضور شما در کانادا 5 سال گذشته باشد، می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.

اخذ ویزای کانادا معمولاً آنلاین انجام می شود. در نهایت بعد از قبولی، شما نیاز به ثبت اثر انگشت و اطلاعات بایومتریک دارید که برای این کار باید به کشور دیگری مثل ترکیه سفر کنید و به سفارت کانادا در آن کشور مراجعه کنید.

سابقه ی حضور در این کشور ( 5 سال)، سابقه ی تحصیلی و شغلی، میزان تسلط شما بر مهارت های زبانی انگلیسی و فرانسوی و قبولی در آزمون شهروندی، بر موفقیت شما در کسب اقامت دائم کانادا تأثیر گذار خواهند بود.

error: متاسفانه نمی‌توانید این متن را انتخاب کنید.