مهاجرت تحصیلی به فنلاند

تحصیل در فنلاند

درباره ی فنلاند و مزیت های مهاجرت به این کشور

فنلاند یکی از کشور های اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده، از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است و از زیبا ترین کشور های اروپایی است. زبان مردم این کشور فنلاندی و سوئدی است، البته اکثرا به زبان فنلاندی صحبت می کنند.

رفاه اجتماعی، فرهنگ و اقتصاد این کشور در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و شرایط آب و هوا یی سردی دارد. شرایط تحصیل در فنلاند به گونه ای است که افراد زیادی متقاضی دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور هستند.

مزیت های فنلاند برای پذیرش تحصیلی

  • بدون نیاز به مدرک  زبان
  • بدون محدودیت سنی
  • گارانتی کار در بعضی رشته ها گارانتی
  • امکان آموزش رایگان زبان فنلاندی
  • جستجوی کار با ویزای تحصیلی بعد از پایان تحصیل به مدت 1 سال
  • امکان تحصیل به زبان فنلاندی،  سوئدی و انگلیسی
  • اجازه ی مهاجرت به همراه خانواده

هزینه ی تحصیل در فنلاند به چه صورت است؟

نکته ی خیلی جالبی که برای مهاجرت به فنلاند وجود دارد این است که اکثر دانشگاه های فنلاند آموزش زبان فنلاندی را به طور رایگان برگزار می کنند. با گذشت زمان هرچقدر شما بیشتر به زبان فنلاندی مسلط شوید، مثلا مدرک A2  یا B1  بگیرید، از مبلغ شهریه دانشگاه شما کم می شود. حتی در بعضی از دانشگاه ها با تسلط کامل دانشجو به زبان فنلاندی، تحصیل وی کاملا رایگان می شود.

همچنین در خیلی از رشته ها، دانشگاه شما را در مورد کار گارانتی می کند.

همین موارد باعث می شود فنلاند گزینه ی خیلی مناسبی برای افرادی باشد که مدرک زبان ندارند و از طرفی نگران هزینه های مهاجرت هستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

دانشگاه های فنلاند به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول دانشگاه هایی که بر آموزش علمی و تئوری تاکید دارند، که هدف این دانشگاه ها پرورش پژوهشگران و توسعه ی تحقیق های علمی است. دسته ی دوم دانشگاه هایی که بر توانایی عملی و فنی افراد تمرکز می کنند، که هدفشان آماده کردن افراد برای ورود به صنعت و کار حرفه ای است.

تحصیل در این مقطع حدود 4-3 سال طول میکشد و هزینه ی تحصیل وابسته به دانشگاه مورد نظر شما متغیر خواهد بود. میانگین این هزینه برای تحصیل به زبان انگلیسی سالیانه 10 هزار یورو می باشد.

در این مقطع دانشجویان می توانند هفته ای حدودا 20 ساعت اجازه ی کار داشته باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند

این مقطع تحصیلی حدود 2-1.5 سال طول می کشد. در این مقطع نیز مانند کارشناسی، تحصیل به زبان فنلاندی رایگان است اما برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان داشته باشید.

تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند

برای تحصیل در این مقطع نیاز به ، مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7، مدرک معتبر کارشناسی ارشد، ارائه ی رزومه و مقالات علمی معتبرو معرفی نامه از اساتید آن رشته  دارید.

دانشگاه های فنلاند

روش آموزشی فنلاند جزء بهترین سیستم های آموزشی جهان است . 8 دانشگاه فنلاند در لیست دانشگاه های رتبه دار QS  قرار گرفته اند. به علاوه رتبه ی علمی دانشگاه های فنلاند روز به روز در حال افزایش  است.

هلسینکی، آرکو، تورکو، اولو  جزع بهترین دانشگاه های فنلاند می باشند.

اقامت بعد از تحصیل در فنلاند

شما بعد از تحصیل، با اخذ مجوز اقامتی، می توانید به مدت یکسال برای کار جستجو کنید. در صورتی که 5 سال در خاک فنلاند مشغول باشید و مالیات پرداخت کرده باشید، می توانید اقامت دائم خود را کسب کنید و 2 یا 3 سال بعد از آن، می توانید برای تابعت فنلاند اقدام کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: متاسفانه نمی‌توانید این متن را انتخاب کنید.